Google Play Geliştirici Hesabı Nasıl Açılır?

Google Play Geliştirici Hesabı Nasıl Açılır?

Uygulamanızı Google Play Store üzerinde yayınlamak için öncelikle bir Google Play Geliştirici Hesabı açmanız gerekiyor. Yayınlayacağınız bütün uygulamalar bu hesabınızda olacaktır. Çeşitli platformlarda bu hesabın adı, Google Play Console Hesabı olarak da geçer.

Geliştirici Hesabı açmak için yapmanız gerekenler;

Öncelikle Google Play Console‘a gitmeli ve buraya uygulama yüklerken kullanacağınız Google Hesabınız(Gmail) ile giriş yapmalısınız.

Google Play Geliştirici Dağıtım Sözleşmesi’ni ve Google Play Console Hizmet Şartları’nı kabul etmeniz gerekiyor

Sözleşmeleri okuyup kabul ettikten sonra Ödeme İşlemine Devam Et butonuna tıklayarak kayıt için gerekli ödeme adımına geçebilirsiniz.

Google Play Store Gelistirici Hesabi Nasil Acilir

Google Play Geliştirici Hesabı açmak için kayıt ücreti olarak 25$ ödemeniz gerekiyor.

Google Play Geliştirici Hesabı Nasıl Açılır

Açılan ekranda kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi girin ve Ödeme Yap butonuna basarak satın alma işlemini tamamlayın.

Bu ücret, Google tarafından bir defaya mahsus tahsil ediliyor. Ücreti ödeyip hesabınızı aktif hale getirdiğinizde, artık dilediğiniz kadar uygulamayı (Google Play kurallarına uygun iseler) yayınlama hakkına sahip oluyorsunuz.

Geliştirici Hesabı’nızı başarılı bir şekilde oluşturduktan sonra Google Play Store üzerinde Android uygulamalar yayınlamaya hazırsınız.