Adsense’e Başvuru Öncesi Nelere Dikkat Etmeli?

Adsense’e Başvuru Öncesi Nelere Dikkat Etmeli?

AdSense ile başarılı olmak için, ziyaretçileriniz ile alakalı, benzersiz içerikler ve harika bir kullanıcı deneyimi sunan sayfalar oluşturmanız gerekir. AdSense’e başvurmadan önce, sayfalarınızın iyi durumda olduğundan emin olmak için aşağıdaki ipuçlarına göz atmanızı öneririz.

Sayfalarınızı özel kılan şey nedir?

İnternet’te bu kadar çok site varken sayfalarınızı benzersiz kılan şeyin ne olduğu hakkında kafa yormalısınız. Hedefiniz, kullanıcıların ilgisini canlı tutan ve onları daha fazla okumaya teşvik eden orijinal, alakalı içerikler oluşturmak olmalıdır.

Sayfalarınızdaki öğeleri (metin, resimler vb.) nasıl düzenlediğinizi düşünün. Sayfa düzeninizin ilgi çekici göründüğünden ve ziyaretçilerin aradıklarını kolayca bulabildiklerinden emin olun.

Ziyaretçilerinize, yorumlarını girebilecekleri bir bölüm sunmak da iyi fikirdir. Sitenizi kullanan ve içeriğinizi okuyan kullanıcıların geri bildirimi, siteniz büyürken onu iyileştirmenize yardımcı olabilir.

Sayfalarınızda kolayca ve pratik şekilde gezinmek mümkün mü?

Gezinme çubuğu (veya menü çubuğu) sitenizin en önemli bileşenlerinden biridir. Erişilebilir ve kullanışlı bir gezinme çubuğu, iyi bir kullanıcı deneyimi sunmanın temel parçasıdır ve kullanıcıları içeriğiniz ile aktif bir şekilde etkileşim kurmaya teşvik eder.

Gezinme çubuğunuzu oluştururken aşağıdakileri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun:

  • Hizalama – Tüm öğeler doğru hizalanmış mı?
  • Okunabilirlik – Metin kolay okunabiliyor mu?
  • İşlevsellik – Açılır listeleriniz düzgün çalışıyor mu?

Sayfalarınızda benzersiz ve ilginç içerikler var mı?

Değerli ve orijinal içerik sunmak, güçlü ve sadık bir kullanıcı tabanı oluşturmak için elzemdir. Kullanıcılar içeriğinizi beğendiğinde, bu deneyimi başkalarıyla paylaşır ve böylece sitenizi büyütmenize yardımcı olurlar.

Başka sitelerdeki makaleler veya yerleşik videolar gibi dış kaynakları kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Konu ister uzmanlık bilgileri, iyileştirme fikirleri ister incelemeler veya kişisel görüşleriniz olsun, kendi orijinal içeriğinizi sunmanız gerçekten önemlidir. Google reklamları başka kaynaklardan alınmış veya telif hakkı ile korunan içerikler barındıran sitelere yerleştirilemez. Bu ciddi bir politika ihlalidir ve reklamlarınızın devre dışı bırakılmasına ya da hesabınızın kapatılmasına neden olabilir.

Daha fazla bilgi için tıklayınız.